Užgesus mylimo žmogaus gyvybei, niekas negali užpildyti netekties tuštumos, niekas nebegali pakeisti lemties ar atsukti laiko rato. Kad sumažinti didžiulį netekties skausmą, gedintiems artimiesiems svarbu nuoširdžiai pasiūlyti įvairiapusę paramą ir užuojautą. Mes savo užuojautą Jums norime išreikšti visokeriopa savo pagalba. Ritualinių paslaugų įmonė „AKMEKA“, joje dirbantys taktiški, jautrūs darbuotojai pasirūpins viskuo, kad Jūs turėtumėt kuo mažiau rūpesčių šiuo liūdesio kupinu metu, kad Jūs netrukdomi galėtumėte pabūti su prisiminimais apie išėjusįjį artimąjį, kad jo išlydėjimas būtų gražus ir pagarbus.

Pasitarę su artimaisiais, pasirinkite Jums priimtiniausią išėjusio Jums brangaus žmogaus laidojimo būdą:
- mirusiojo šarvojimas ir laidojimas;
- mirusiojo šarvojimas, suteikiant galimybę atsisveikinti su velioniu, vėliau palaikus kremuojant;
- palaikų kremavimas ir atsisveikinimas (prieš tai kūno nešarvojant).

Pas mus rasite viską, ko gali prireikti pasiruošimui ir Jums brangaus žmogaus pagerbimui prieš išlydint jį į amžinąją kelionę: 
Karstai – nuo 50eur

Urnos – nuo 39eur
Kolumbariumai – 950eur ir 1150eur (apvalūs)
Kremavimas – 299eur (per 72val)
Kremavimas – 379eur (per 24val)
Kapsulė – 9eur
Transportavimo paslaugos
Kremavimas Kėdainiuose. Kaina: nuo 319eur + transportas (specializuota mašina).

Kremavimo paslaugos

UAB „Akmeka“ teikiamos paslaugos:

laidojimo dokumentų, socialinių išmokų sutvarkymas, palaikų pervežimas, pasirūpiname (jei reikia) kūno laikymu šaldytuve ir jo paruošimu šarvojimui, didelis įkapių (laidojimo rūbų) pasirinkimas, velionio aprengimas, laidojimo reikmenų nuoma, didelis karstų ir urnų pasirinkimas, šarvojimo paslaugos (salėse, maldos namuose ar kt. vietose), gedulingos puokštės, jei pageidaujama, kunigo, giedorių pakvietimas/atvežimas, kapo duobės iškasimas ir papuošimas, karsto nešimas, laidojimo organizavimas, specializuotas transportas (katafalkas ir autobusai lydintiesiems), palaidojame, sutvarkome ir prižiūrime kapavietę, jei reikia, perlaidojame į kitą vietą, parvežame palaikus iš užsienio šalių, vežame kremuoti į Kėdainių arba Lenkijos (Suvalkų) krematoriumą, gaminame ir statome paminklus. (Skambinkite bet kuriuo paros metu tel.: 8 683 93951)

Mūsų nauja, graži šarvojimo salė, šiltos, pastelinės spalvos joje sukuria ramią, dvasingą atmosferą. Jauki atsisveikinimo erdvė, neryški sieninių šviestuvų ir sakrali žvakių šviesa kaldintose rankų darbo žvakidėse suteikia ramybės pojūtį ir galimybę itin pagarbiai bei su dideliu susikaupimu atsisveikinti su mirusiuoju. 

Pageidaujant atsisveikinti su artimuoju maldos namuose, šarvojimą galime pasiūlyti šiose Klaipėdos miesto bažnyčiose:

- Liepų g. cerkvėje
- Smiltelės g. cerkvėje
- Statybininkų g. stačiatikių bažnyčioje
- Liuteronų bažnyčioje (prie Jono kalnelio)

UAB „Akmeka“ įmonės darbuotojai sunkią netekties valandą suteiks visą reikiamą informaciją, kiekvienas Jūsų prašymas bus išklausytas su išskirtiniu dėmesiu ir užuojauta. 

Nusprendusiems (arba jei tai buvo velionio valia) savo artimą laidoti kremuojant, mes pasirūpinsime viskuo: dokumentų tvarkymu, mirusiojo palaikų transportavimu, kremavimu.

Kas tai yra KREMAVIMAS?

Kremavimas, kremacija (lot. crematio 'sudeginimas') – tai mirusio žmogaus palaikų sudeginimas specialioje, tam pritaikytoje, kremavimo krosnyje- krematoriume. Anksčiau šiam, atsisveikinimo su mirusiuoju, ritualui buvo įrengiamos tam skirtos ugniavietės. Prieškaryje Lietuvos kalbininkai palaikų deginimui įvardinti pasiūlė keletą kitų terminų, tokių kaip pelenėjimas ar incineracija (deginimas, pavertimas pelenais), tačiau nė vienas iš jų bendrinėje kalboje neprigijo.

Nuo senų senovės tikėta, kad mirusiojo siela, iš kūno išsilaisvinusi per ugnį, tampa švari ir nemirtinga. Palaikų deginimo paprotys dabartinėje Lietuvos teritorijoje buvo įsigalėjęs ir gyvavo iki pat XIV-XVa.
Oficialiai palaikų kremavimas Lietuvoje įteisintas 1932m., o 1936m. Kauno medicinos universitete pradėjo veikti pirmasis ir tuomet vienintelis šalyje techninis krematoriumas, kuris buvo uždarytas 2003m., kaip neatitinkantis reikalavimų. Šiuolaikinės krematoriumų krosnys sertifikuotos, kompiuterizuotos, turi kontrolės sistemas, reguliuojančias kremacijos procesą. Kremacija atliekama tam pritaikytoje kameroje, kurioje temperatūra būna 870–980°C. Kameros sienos
yra padengtos labai atspariomis, itin didelį karštį atlaikančiomis plytomis. Vienoje kameroje kremuojami vieno žmogaus palaikai. Tuo pat metu deginti kelių žmonių palaikus griežtai draudžia įstatymas. Visa kremavimo eiga filmuojama, tiksliai dokumentuojama. Kremavimo įmonė kartu su kremuotais žmogaus palaikais laidojančiam asmeniui išduoda mirusiojo kremavimo faktą patvirtinančią pažymą. Velionio artimieji turi teisę prašyti stebėti kremavimo procesą operatoriaus kompiuterio ekrane arba per technologinį langelį. Taipogi galima gauti skaitmeninę laikmeną su įvykusio kremavimo proceso įrašu.


Visas kremacijos procesas – nuo palaikų įkėlimo į įrenginį iki kapsulės su pelenais atidavimo artimiesiems ar įgaliotiems asmenims trunka 2,5–3 valandas. Pelenai grąžinami nedūžtančioje, skysčiui ir šviesai nepralaidžioje kapsulėje, kurioje turi būti įskaitomai įspausti kremavimo įmonės ir kremuoto asmens visi privalomi nurodyti duomenys.

Didžioji dauguma Lietuvos gyventojų kremavimą, kaip alternatyvą šarvojimui ir kūno laidojimui, vertina kaip labiau priimtiną, estetiškesnį ir netgi ekonomiškesnį.

Modernus ir šiuolaikiškas krematoriumas Lietuvoje atidarytas 2011 m. Kėdainių mieste, kur teikiamos pagarbaus ritualinio kremavimo paslaugos. Jame veikia dvi kremavimo linijos, kremacijos procesas vykdomas naudojant sertifikuotą kremavimo įrenginį.

Kiekvienas veiksnus pilnametis asmuo savo valią po mirties būti kremuotas gali išreikšti testamentu, dvišale (arba trišale) sutartimi tarp žmogaus ir asmens, sutinkančio įvykdyti žmogaus valią po jo mirties (trišalėje sutartyje trečioji šalis- krematoriumo administracija). Neretai pageidavimą (arba nesutikimą) po mirties būti kremuoti asmenys pareiškia ir aptaria būdami gyvi ir sveiki savo šeimos, giminės rate. Tai palengvina artimųjų apsisprendimą tais atvejais, kai žmogaus išėjimas būna visiškai netikėtas.

Kremavimo teisinė pusė ir apribojimai:
Kremuoti palaikus draudžiama jei mirusysis, būdamas gyvas, testamentu ar kitu būdu buvo pareiškęs nesutikimą dėl savo palaikų kremavimo, jei mirusiojo kūną gali prireikti ekshumuoti papildomai ekspertizei atlikti (kuomet mirties aplinkybės nebuvo iki galo išaiškintos, pradėtas ikiteisminis tyrimas arba mirusiojo tapatybė nenustatyta), taipogi jeigu dėl kremavimo būdo nesutaria velionio artimieji. Tačiau kremavimas tampa privalomu, jei miręs asmuo sirgo ypač pavojinga užkrečiama liga arba buvo jos sukėlėjų nešiotoju, dėl ko išlieka grėsmė tolesniam pavojingos ligos plitimui. Esant nustatytam privalomam kremavimo atvejui, palaikų kremavimas vykdomas neatsižvelgiant į sirgusio asmens (ar jo artimųjų) nesutikimą dėl kremavimo.

Kremuoto žmogaus pelenai urnoje turi būti pagarbiai palaidoti kapo duobėje kapinėse arba urna saugoma specialiai įrengtoje kolumbariumo nišoje. Užkasti urną bet kur ar išbarstyti pelenus gamtoje- nelegalu, kol kas tai draudžia Lietuvoje veikiantys kremuotų palaikų laidojimo įstatymai.