Paminklų priežiūra

Kaip valyti ir prižiūrėti antkapinius paminklus?

Kada pastatomas tviskantis ir gražus antkapinis paminklas, retas kuris susimąsto apie jo priežiūrą. Rodos tokia pirminė išvaizda išliks daugybę metų. Deja, nėra medžiagų visiškai atsparių gamtos ir aplinkos poveikiui. Smėlį, smulkius akmenukus ir kitas daleles nešantys vėjo gūsiai, dulkės ir purvas per ilgą laiką neigiamai paveikia granito ir marmuro antkapius. Be to, kas kartą atėjus sutvarkyti kapo, nesinorės palikti dulkių sluoksnio ant paminklo.

Kokiomis priemonėmis galima valyti granitą ir marmurą?

Galbūt žinote, kad daugelis valymo priemonių turi ėsdinančių ar (ir) abrazyvinių medžiagų, galinčių pakenkti jautriam paviršiui. Prabangus, tviskantis granito, marmuro paviršius taip pat neigiamai reaguoja į aštrias valymo priemones. Patys paprasčiausi valymo būdai: - dulkių pašalinimas minkšta šluoste ar kempine; - plovimas šiltu vandeniu ir valymas švelnia šluoste. Ne visada gali pavykti pašalinti visus nešvarumus minėtais būdais. Tokiais atvejais naudokite: - indų ploviklį, porą lašų įlašinkite į kelis litrus šiltesnio vandens, išmaišykite ir valykite juo paminklą; - specialias, granito priežiūrai skirtas priemones; - langų plovimo skystį, praskiestą vandeniu. Jeigu ant antkapio užtiško vaško, atšildykite jį karštu vandeniu ir atsargiai nugramdykite.

Kaip dažnai reikia valyti antkapį?

Vertėtų valyti bent kartą per metų ketvirtį. Taip pat reikėtų valyti kas kartą po gausių kritulių, kad paminklas neprarastų pirminio blizgesio. Pavasarį ir rudenį padidėjus drėgmės kiekiui, susidaro palankios sąlygos formuotis pelėsiui. Todėl tuo laikotarpiu skirkite laiko paminklų ir antkapių priežiūrai. Jei valysite, neleisite apsigyventi dumbliams bei pelėsiui. Jeigu kažkas išdažė ar aptaškė paminklą dažais, naudokite specialią pastą, skirtą dažų šalinimui nuo granito ar marmuro. Rekomenduojame per daug drąsiai neeksperimentuoti įvairiomis buities valymo priemonėmis. Jei nesate tikri dėl jos poveikio paviršiui, išbandykite nedideliame plote mažai matomoje vietoje. Luktelėkite ir įsitikinkite, kad nudžiūvusiame plote nėra neigiamų pokyčių.

Ar reikia padengti paviršių specialiomis priemonėmis?

Jokiu būdu nevaškuokite ir nedenkite riebalais, antraip sugadinsite pirminę išvaizdą. Rinkoje galima rasti įvairių dangos priemonių, saugančių nuo pelėsių ir kitų mikroorganizmų poveikio. Vis tik būkite atsargūs, pasidomėkite atsiliepimais. Įsigydami granitinį arba marmurinį antkapinį paminklą, klauskite, mielai patarsime, kuo prižiūrėti ir kokių klaidų nedaryti.

UAB „Akmeka“ teikia visas laidojimo bei kapų įrengimo ir priežiūros paslaugas.

Įmonė „Akmeka“ veikia Lėbartų (Klaipėdos raj.) kapinėse, kurios yra pagrindinės miesto ir dalies Klaipėdos raj. kapinės. Susisiekti su mumis galima visą parą telefonu, el. paštu arba užpildžius interneto svetainėje nurodytą užklausos formą. Specialistai atsakys į visus klausimus, patars ir pakonsultuos visais su laidotuvėmis bei kapų priežiūra susijusiais klausimais.

Spauskite čia norėdami
paskambinti ir mes
Jums Padėsime